تابش: زلزله زدگان نگران پرداخت نشدن تسهیلات نباشند

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵
تبریز - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: زلزله دیدگان شهرستان های میانه و سراب نگران پرداخت نشدن تسهیلات برای ساخت و بازسازی منازل خود نباشند.

علیرضا تابش روز شنبه در جلسه ستاد بحران آذربایجان شرقی افزود: اینکه برخی از زلزله زدگان و روستائیان آسیب دیده در شهرستان های میانه و سراب احساس کنند در ارایه تسهیلات ساخت و مرمت مسکن و واحدهای دامی از قلم بیافتند درست نیست، زیرا به تمام آن ها اطمینان می دهم به هر میزان که خسارت دیده اند پس از فهرست برداری ارزیاب ها به آن ها تسهیلات مورد نظر پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای واحدهای شهری و ۴۰ میلیون تومان برای واحدهای روستایی با سود ۴ درصد پرداخت می شود، اظهار داشت: ۱۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض و ۶ میلیون تومان هزینه اسکان موقت برای زلزله زدگان پرداخت می شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: علاوه بر این تسهیلات ۱۵ میلیون تومان نیز برای تهیه اسباب و اثاثیه مسکن به زلزله زدگان پرداخت می شود که ۵ میلیون تومان آن بلاعوض است.
تابش، حجم بازسازی مناطق زلزله زده در آذربایجان شرقی را زیاد اعلام کرد و ادامه داد: در زمان کنونی اسکان موقت اولویت اول این بنیاد بوده و بنیاد مسکن در مرحله بعدی با ارایه تسهیلات به بازسازی و تعمیر مسکن زلزله زدگان کمک می کند چراکه وظیفه اصلی ما مدیریت هزینه و فراهم سازی بستر برای ارایه تسهیلات است.
وی بکارگیری کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان را شیوه ای منسوخ، گران و زمانبر و نحوه استقرار آن را سخت دانست و گفت: در زمان کنونی امکان تامین کانکس برای زلزله زدگان وجود ندارد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای حل این مشکل، اسکان استیجاری زلزله زدگان در اماکن مسکونی سالم و مستحکم را پیشنهاد کرد و گفت: با این روش می توان با استفاده از مساکن روستایی و انعقاد قرارداد با بنیاد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار