سلامت نیوز : شاید خیلی هم میلی به غذا خوردن نداشته باشیم اما شیرینیجات در اندازه های کوچک، کالری زیادی را وارد بدن ما می کنند و به سادگی تناسب اندام ما را به هم می زنند. اما اعتیاد به شیرینی و شکر چیست؟ آیا واقعا چیزی شبیه به اعتیاد است یا واقعا اثرات مشابهی در بدن دارد؟
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا زندگی، قندها عملکرد جالبی در بدن دارند. شما با خوردن قندها، قند خونتان را به سرعت بالا می برید. شکر همانطور که خیلی سریع قند خون شما را بالا می برد و موجب ترشح انسولین می شود، به همان سرعت و به طور ناگهانی کاهش پیدا می کند. این نوسان شدید قند خون باعث ایجاد گرسنگی کاذب و ضعف می شود و این چرخه را ادامه می دهد.
فرصتی برای از بین بردن اعتیاد به شکر
زمان آن رسیده است که به اعتیاد خود غلبه کنید. معتاد بودن به قند خطرات زیادی را متوجه سلامت عمومی شما می کند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف قند به طور مستقیم با چاقی، بیماری های قلبی عروقی و بسیاری از موارد بهداشتی دیگر مرتبط است. توجه داشته باشید که وقتی از اعتیاد صحبت می کنیم، ترک کردن آن تا چه میزان سخت است. بنابراین شما کاری شبیه ترک کوکائین انجام می دهید و از این بابت گمان نکنید که کار کوچکی است که شما از عهده آن بر نمی آیید. اعتیاد به شکر بسیار قوی است.
خوردن قندهای سالم را هم محدود کنید
عسل، شکر قهوه ای و سایر نوشیدنی های سالم اما شیرین، ممکن است سالم به نظر برسند اما حاوی شکر هستند. شیرینیجات چه از زنبور عسل باشد و چه از نیشکر، باعث افزایش قند خون شما می شود.
مصرف چه میزان شکر بسیار زیاد است؟
اگر مانند مردم امریکا باشید احتمالاً روزانه ۱۹ قاشق چایخوری و یا بیشتر، قند ...

عناوین مهم خبری