مسؤولان اوقاف از پرداخت حقوق خدام امام زاده هاشم رشت تا پایان شهریورماه خبر داده و گفتند به زودی مابقی حقوق به حق خدام امام زاده پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، چند ماهی بود که خدام امام زاده هاشم (ع) رشت در ارتباط با خبرنگاران فارس از تعویق در پرداخت حقوق و دستمزد خود خبر داده بودند.
شرح ماجرا از زبان خدام
بنا بر گفته خدام امامزاده هاشم، آن ها در فصل تابستان علیرغم اینکه امامزاده هاشم (ع) دارای نذورات میلیونی بود حق وحقوقشان پرداخت نمی شد.
گرچه خدام امام زاده هاشم از روی نجابت و تکریم امامزاده موضوع تعویق در پرداخت حقوق رو علناً بیان نمی کردند اما این مسئله با افزایش نرخ تورم و کاهش ارزش پولی در کنار فقدان پول و حساب بانکی آن ها را با چالش عدیده روبرو کرده بود.
مسؤولان اوقاف کشور و حتی استان نیز در گفت وگوهای جداگانه با خبرنگار فارس اعلام کرده بودند که شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمد امام زاده هاشم (ع) ازیک طرف و تعداد بالای خدام در امامزاده هاشم دلیل تعویق در پرداخت حقوق آن ها بوده است.
اما علیرغم ادعای مسؤولان اوقاف، خدام امام زاده هاشم (ع) معتقدند که محل درآمد امامزاده تنها در بخش نذورات نیست بلکه این امامزاده دارای رقبات و موقوفات متعدد است که مسؤولان می توانند از منابع آن ها تأمین اعتبار کنند.
در پی این ادعای خدام امام زاده هاشم (ع)، مسؤولان اوقاف مجدداً مدعی بودند که بسیاری از موقوفات و رقبات این امامزاده آنچه تصور می شود دارای درآمد نبوده و در بخش هایی که می توانند درآمدزا باشند نیز مستأجران موقوفات امام زاده از پرداخت حق الاجاره امتناع می کنند.
موضوع تعویق حقوق خدام امامزاده هاشم آن قدر برای مسؤولان اوقاف به عنوان متولی اصلی حائز اهمیت بود که مدیرکل اوقاف با پیگیری های مجدانه در اولین فرصت توانست حقوق و دستمزد یک ماه خدام را پرداخت کند؛ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار