دبیرکل نانو امروز (سه شنبه) و چهارشنبه در نشستی مجازی مسائل مهمی را با وزرای خارجی کشورهای عضو این ائتلاف نظامی در میان می گذارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری ناتو، وزرای خارجی این ائتلاف نظامی به بررسی ابتکارعمل ناتو ۲۰۳۰، افزایش قدرت نظامی روسیه، رشد چین و ماموریت ناتو در افغانستان و همچنین تضمین این مساله که این کشور هرگز بار دیگر به جایگاهی برای تروریسم بین المللی برای حمله به سایر کشورها تبدیل نشود، می پردازند.
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو درباره صلح افغانستان گفت: ما اکنون فرصتی یافته ایم تا از طریق آن به نبرد در این کشور پایان دهیم. البته که این صلح، شکننده است اما باید این فرصت را غنیمت بشماریم. به عنوان بخشی از روند صلح، ما حضور خود را تنظیم کرده و خود را مطابقت داده ایم. ایالات متحده به عنوان عضوی از ناتو اخیرا تصمیم گرفته تا نیروهایش را در این کشور کاهش دهد. اما ماموریت آموزشی ناتو در افغانستان ادامه می یابد که این شامل بیش از نیمی از نیروها از کشورهای اروپایی و کشورهای شریک می شود. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که هیچ کس نمی خواهد برای مدت طولانی در افغانستان بماند.
وی ادامه داد: در ماه های آتی ما به بررسی و ارزیابی حضور خود بر اساس شرایط موجود می پردازیم. ما با شرایط دشواری روبرو هستیم. آیا باید آنجا را ترک کرد و این خطر را به جان خرید که افغانستان بار دیگر به پناهگاهی امن برای تروریست های بین المللی تبدیل شود یا اینکه ماموریت خود را با خشونت شدید، ادامه دهیم. هر کدام از این راه ها را که انتخاب کنیم مهمترین مساله این است که ما با هم باشیم و همکاری کنیم.
دبیرکل ناتو افزود: وزرای خارجی کشورهای عضو همچنین قرار است به بررسی افزایش قدرتنمایی نظامی روسیه در اطراف کشورهای عضو ناتو بپردازند. روسیه در حال مدرن کردن زرادخانه اتمی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار