وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش در سال جاری اجرای سند تحول بنیادین از طریق طراحی و تهیه بسته های اجرایی است و تلاش می کنیم دانش آموزان را به مهارت هایی مجهز کنیم که قابلیت های آن ها را بروز و امکان ظهور دهد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در برنامه گفت وگوی شبکه خبر سیما با تبریک سالروز میلاد باسعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، اظهار کرد: دنیا با بزرگ ترین وققه آموزشی مواجه شده است و بیش از یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون دانش آموز در سراسر دنیا از حضور در کلاس محروم هستند و همه کشورها برای جبران وقفه و تداوم جریان آموزش تدابیری را در دستور کار دارند.
وی افزود: از همان روزهای نخستین تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا، وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان صدا و سیما، کار آموزش را آغاز کرد و در حال حاضر با سه شبکه سیما و ٢٨ نوبت، آموزش روزانه در رسانه ملی انجام می گیرد و بازخوردهای که داشتیم نشان می دهد که استقبال خوبی از این برنامه ها شده است .
حاجی میرزایی تصریح کرد: با ذخیره مجدد برخی دروس در فضای مجازی می توان به اقبال دانش آموزان از این برنامه ها پی برد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تلاش کردیم شبکه هایی انتخاب شود که توزیع، پوشش و گسترش جغرافیایی شان خوب است و این کمک زیادی به ما کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: معاونان آموزشی وزارت آموزش و پرورش به دلیل مشکلات ناشی از سفر ناگزیر بودند معلمان را از استان های تهران و البرز انتخاب کنند و افرادی برگزیده شدند که داری ویژگی های خوبی باشند و به تدریج بهتر هم شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که تابع سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، گفت: در این ستاد متناسب با آمار و اطلاعات استان ها اعلام می شود که چه زمانی مدارس بازگشایی خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که دانش آموزان نمی توانند با معلمان در برنامه های آموزشی تعامل برقرار کنند، گفت: آموزش نیازمند تعامل بین دانش آموز و معلم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار