پروژه ارتقای امنیت غذایی در ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی کردستان اجرا می شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: پروژه ارتقای امنیت غذایی در ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی کردستان اجرا می شود.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، خالد جعفری ظهر امروز در هشتمین جلسه کمیته مشورتی اجرای پروژه ارتقای امنیت غذایی، اظهار داشت: اجرای پروژه ارتقای امنیت غذایی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان است و باید در هر شرایطی این پروژه تامین اعتبار و به فعالیت خود ادامه دهد.
وی با بیان اینکه کردستان رتبه نخست سطح زیر کشت گندم دیم کشور را دارد، افزود: نیاز است که برنامه های پروژه ارتقای امنیت غذایی، تمام اراضی دیم استان را در بر گیرد تا شاهد پایداری و افزایش تولید در کردستان باشیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه باید کود به دست مصرف کننده واقعی برسد، تصریح کرد: آرامش در بازار کود کشور حاکم شده و مشکلی در تامین کود مورنیاز کشت های پاییزه نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه کشاورزانی که در جهت ارتقای امنیت غذایی فعالیت می کنند، در اولویت دریافت کود هستند، گفت: بذر گواهی شده موردنیاز کشت های پاییزه به ویژه گندم تامین و با قیمت مناسب در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
جعفری با اشاره به اینکه پروژه ارتقای امنیت غذایی در 227 هزار هکتار از اراضی کردستان اجرا می شود، عنوان کرد: هدف از اجرای پروژه ارتقای امنیت غذایی در کردستان «پایداری و افزایش تولید، افزایش درآمد بهره برداران، جایگزینی تناوب زراعی، استفاده از ارقام پربازده و اجرای کشاورزی حفاظتی است.
توسعه بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری نیازمند نگاه ویژه دولت است
93 درصد ادوات کشاورزی استان سمنان پلاک گذاری شد
فهرست مجوزه هایی که توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر می شود منتشر شد
وی با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون در استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار