رئیس قوه قضائیه:

فساد نباید در نظام اداری و سازمان ها لانه کند/ همه بخش های نظام باید خود را برای اجرای عدالت موظف بدانند

لوگوی شبستان شبستان . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۰
آیت الله رئیسی با تأکید براینکه فساد مطلقاً نباید در نظام اداری و سازمان ها لانه کند گفت: مسئولان بیش از همه باید در این مورد حساس باشند، لذا ما امروز معتقد هستیم که حتی اندکی فساد هم قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» در شورای اداری استان سمنان ضمن بیان اینکه راهکارها را باید در نظام اداری اصلاح کرد، گفت: کارکنان ما به خوبی نظام اداری را می شناسند و می توانند گاهی به سرعت کاری را انجام دهند و گاهی هم می توانند با یک نگاه گره هایی هم در کار بیندازند لذا مردم امروز از نظام اداری ما می خواهند که کارها را ضمن اینکه قانون مند انجام می دهند، بر مردم سهل و آسان کنند و این سخن درستی است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به امکان تضییع حقوق مردم در تطویل امور اداری ، گفت: قانون باید اجرا شود اما آیا باید یک عمر طول بکشد تا فردی برای احقاق حق خودش یا گرفتن یک استعلام از یک هفت خوان کامل عبور کند؟ برخی طولانی شدن کارها موجب تضییع حق مردم می شود که در ادارات موجب گلایه مردم است.
وی با بیان اینکه فعالیت اقتصادی و یا هر فعالیتی می بایست با نظارت و کنترل همراه و جلوی فساد گرفته شود، تاکید کرد: فساد مطلقاً نباید در نظام اداری و سازمان ها لانه کند و مسئولان بیش از همه باید در این مورد حساس باشند، لذا ما امروز معتقد هستیم که حتی اندکی فساد هم قابل قبول نیست.
نظام اداری عادلانه باید پیگیری شود
آیت الله رئیسی با تأکید براینکه نظام اداری سالم باید یک صفحه سفید خدمتگزاری برای مردم باشد ادامه داد: نباید گذاشت که توسط یک کارمند فاسد لکه سیاهی بر آن بگذارد که این در اصل می توان گفت تضییع حقوق کارکنان صدیق همان مجموعه اداری است که با سلامت کار می کنند و سپس تضییع حقوق مردم را شامل می شود.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه عدالت مسئله بسیار مهمی است که حتی اولیا الهی برای بهره مندی جامعه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار