عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از ۱۷ خرداد وارد بورس می شوند.

به گزارش تجارت نیوز ، محمدرضا معتمد، عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از ۱۷ خرداد ماه وارد بورس می شوند.
وی گفت: همه سهام داران عدالت چه آنهایی که روش مدیریت مستقیم یا روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، در ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی سهامدار هستند.
به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس، سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت وارد بورس می شوند و به عنوان سهامداران این شرکت های سرمایه گذاری شناخته می شوند.
بعد از ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت در ۹ اردیبهشت ماه سال جاری سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۱۷ نفر بعد از ۱۴ سال آزادسازی شد و بعد اعلام شد کسانی که می خواهند روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کنند با وارد شدن به سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir/ و انتخاب روش مدیریت مستقیم، می توانند در مرحله اول تا ۳۰ درصد سهام در اختیار خود را از طریق بانک هایی که شماره شبای خود را اعلام کرده اند به فروش برسانند.
همچنین طبق گفته جودکی، مدیرعامل سرمایه گذاری استانی سهام عدالت استان تهران سهام دارانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی مربوطه وارد بورس می شوند.
وی همچنین گفت: حدود ۳۰ شرکت استانی سهام عدالت گر چه قبلا در بورس پذیرش شده اند اما پذیرش آنها غیرفعال بوده و به زودی این پذیرش فعال شده و در تابلوی بورس پذیرفته خواهند شد.
منبع: فارس

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری