بندرعباس- ایرنا- «شهاب» خاطرات و روایت زندگی شهید حسن دانشمند از شهیدان دفاع مقدس استان هرمزگان در اجلاسیه دانشجویی، دانش آموزی و فرهنگیان کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید این استان رونمایی شد.

نوبت نخست این کتاب به قلم فریبا طالش پور در سال ۹۷ در ۳هزار نسخه با قیمت ۶۲هزارریال توسط انتشارات فاتحان به چاپ رسیده است.
کتاب "شهاب" در ۹ فصل به سفارش کنگره ملی شهدای انشجوی کشور و حمایت سازمان بسیج دانشجویی تالیف و تدوین شده است.
"حسن و نادر پشت درخت تنومندی با فاصله از هم نشسته مراقب اوضاع شدند.شب و سکوت مرموز جنگل صدای پرندگان شب خوان و قور قور قورباغه ها و جیرجیر جیرجیرک ها آرامش خاصی به انسان می داد حسن یاد بچگی هایش افتاد که داداش علی کولش می گرفت و با تکه چوبی که سرش تور بود، سنجاقک شکار می کرد. داداش علی بال سنجاقک ها را یواش می گرفت و دست حسن می داد"، بخشی زیبایی از خاطرات شهید حسن دانشمند در این کتاب است.
شهید حسن دانشمند فرزند چهارم خانواده محمد دانشمند، ۱۵ شهریور ۴۴ در بندرعباس به دنیا آمد، پدرش در ژاندارمری کار می کرد و پس از بازنشستگی در درمانگاه مهدیه بندرعباس مشغول به کار شد.
وی پس از پیروزی انقلاب وارد دبیرستان «شهید چمران» شد و با تشکیل انجمن های اسلامی؛ فعالیت های خود را محیط مدرسه ادامه داد و همراه دیگر دوستانش شبانه شعارهای ضد انقلابی را از در و دیوار شهر پاک می کرد و با خط زیبایش شعارهای اسلامی و مذهبی را به جای آن ها می نوشت.
این شهید دانشجوی دوران دفاع مقدس، مسوول قسمت سمعی و بصری و تبلیغات « حزب جمهوری اسلامی» در شهر بندرعباس بود و با «ستاد نمازجمعه»، «نهضت سواد آموزی»، گروه های هنری «توحید» و «کمیته انقلاب اسلامی» همکاری می کرد.
وی رشته «اقتصاد و علوم اجتماعی» را تا سال چهارم دبیرستان ادامه داد و پس از پایان امتحانات در سال ۶۲ همراه با همرزمش «نادر انصاریان» از بسیج بندرعباس به پادگان «امام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار