ایرنا به نقل از verywellmind نوشت: شخصیت های ما نقش مهمی در تعیین رفتارها و عادات ما دارند.

طبق نظریات مختلف نظریه پردازان روانشناسی، منشا متفاوتی برای شکل گیری شخصیت وجود دارد. اما به طور کلی شخصیت افراد از ژنتیک، سبک فرزندپروری والدین، نوع دفاع های انتخابی کودک و غیره ساخته می شود. بنابراین تعجبی ندارد که نوع شخصیتی با سلامتی شما ارتباط داشته باشد.
علاقه به رابطه بین تیپ های شخصیتی و سلامت روان از دوران سقراط تا به امروز وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که ویژگی های شخصیتی می توانند پیش بینی کننده سلامت روان باشند. محققان دریافته اند که خصوصیات شخصیتی که در دوران کودکی به نمایش گذاشته می شود علاوه بر سلامت روان، بر طول عمر افراد نیز اثر گذارند.
برای دانستن چگونگی این اثر گذاری باید با تیپ های شخصیتی و ویژگی های آن ها آشنا شد. در ادامه چند نوع از این تیپ های شخصیتی را معرفی می کنیم.
تیپ شخصیتی A
شخصیت کلاسیک نوع A اغلب به عنوان افرادی سخت گیر، کنترل کننده و کمال گرا توصیف می شوند. افرادی که ویژگی های این نوع شخصیت را به نمایش می گذارند ، تمایل بیشتری به رقابت ، بی حوصله ، تنش ، رفتارهای پر ادعا و حتی پرخاشگرانه دارند.
نوع A معمولاً به عنوان کارگرانی سخت کوش دیده می شوند که هر کاری را برای پیشرفت انجام می دهند. آن ها اغلب برای داشتن حس آرامش، نیازمند داشتن تسلط بر کارها و افراد در اطراف خود هستند.
برخی از مطالعات رابطه بین نوع شخصیتی نوع A و فشار خون بالا ، افزایش استرس شغلی و انزوای اجتماعی را نشان داده اند.
تیپ شخصیتی A شیوع بیشتری در بین مردان دارد. این تیپ شخصیتی می تواند پیش زمینه ی بروز اختلالات اضطرابی و پرخاشگری باشد.
تیپ شخصیتی B
افراد این تیپ شخصیتی خلق و خویی آرام تر و بی خیال تر دارند، و اگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار