به نظر می رسد سوخت لازم برای رشد شاخص بورس در روزهای باقیمانده از سال فراهم آمده؛ چنان که با ظهور 3 محرک تازه برای تداوم رشد بورس، ارزش بازارسهام دیروز با رشد 175هزار میلیارد تومانی مواجه شد و نماگر این بازار از محدوده مقاومت یک میلیون و 400هزار واحد عبور کرد. مجموع رقم رشد ارزش بازار سهام از 20آبان تا دیروز، 9آذر 99به 1150هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش صبحانه ،  به نظر می رسد سوخت لازم برای رشد شاخص بورس در روزهای باقیمانده از سال فراهم آمده؛ چنان که با ظهور 3 محرک تازه برای تداوم رشد بورس، ارزش بازارسهام دیروز با رشد 175هزار میلیارد تومانی مواجه شد و نماگر این بازار از محدوده مقاومت یک میلیون و 400هزار واحد عبور کرد. مجموع رقم رشد ارزش بازار سهام از 20آبان تا دیروز، 9آذر 99به 1150هزار میلیارد تومان رسید.
یک هفته بعد از مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات آمریکا، بازار سهام شروع به رشد کرد و از آن زمان یعنی از 20آبان تاکنون شاخص کل بورس تهران 215هزار واحد رشد کرده است. به زعم کارشناسانی که در روز های گذشته بارها با همشهری گفت وگو کرده اند، نتایج این انتخابات یک محرک بنیادی برای رشد بورس بود زیرا علاوه بر کاهش ریسک های سیستماتیک، می تواند بر چشم انداز اقتصادی ایران به دلیل کاهش سطح تنش های سیاسی اثرات مثبتی داشته باشد. این سوخت بنیادی موجب شده شاخص کل بورس که بیانگر میزان بازده سرمایه گذاری در بازار سهام است، از 20آبان تاکنون 215هزار واحد رشد کند.
در این دوره جمعا 1150هزار میلیارد تومان یعنی معادل 20درصد به ارزش بازار سهام اضافه شده است. این رشد نشان می دهد سرمایه گذاران در این مدت به طور میانگین 17.7درصد در بورس سود کرده اند؛ درحالی که در همین مدت سایر بازار های سرمایه گذاری از جمله، طلا و ارز و مسکن وارد رکود شده اند.
این روند صعودی دیروز هم ادامه یافت و با رشد 175هزار میلیارد تومانی ارزش سهام شرکت ها، جمع کل ارزش بازار سهام بار دیگر از مرز 6800میلیارد تومان عبور کرد. بررسی های تکنیکی نشان می دهد در مبادلات روز یکشنبه شاخص کل بورس تهران با قدرت از محدوده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار