ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سال تحصیلی آینده در استان از نیمه شهریورماه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در صورت امکان با تعداد اندک دانش آموز در هر کلاس درس آغاز می شود.

محمدعلی واقعی، امروز یکشنبه ۱۹ مرداد به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: بازگشایی مدارس در نیمه شهریور با اجرای تمهیدات بهداشتی و بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در این استان همانند سایر استان های کشور انجام می شود.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در روال فعلی تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا،روزهای پنجشنبه به طول دوره آموزشی مدارس افزوده شده است، تصریح کرد: این افزایش با هدف پوشش بیشتر دانش آموزان در کلاس درس و در عین حال برای تقسیم بندی و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در مدارسی که تراکم دانش آموزی بالایی وجود دارد، دانش آموزان به دو گروه «الف» و «ب» تقسیم و به تفکیک در روزهای زوج و فرد به صورت یک روز درمیان به مدرسه می روند.
واقعی بیان کرد: روزی که هر گروه در مدرسه حضور ندارد فرآیند آموزشی و دریافت آموزش ها را از طریق آموزش مجازی و شبکه شاد دریافت می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: اگر بنا به هر دلیلی در کشور وضعیت شیوع بیماری کرونا به گونه ای تغییر یابد که تصمیم دیگری در نحوه ادامه امر آموزش گرفته شود، در استان هم روند برنامه ریزی تغییر کرده و درصورت عادی شدن شرایط، طبق روال سال های تحصیلی قبل دانش آموزان در مدارس به صورت ۱۰۰درصد حضوری شرکت می کنند.
واقعی بر استفاده از سه روش آموزش مجازی، آموزش نیمه حضوری و آموزش حضوری تأکید کرد و یادآور شد: در خراسان جنوبی، آمادگی لازم برای تامین سلامت تمامی دانش آموزان و اجرای دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس و یکایک کلاس های درس ایجاد شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار