ضعف در بلوغ و خلاهای شخصیتی، نیاز به دگر نوازی، سرعت و هجوم اطلاعات در دنیای مدرن، وجود فرهنگ زیست دوگانه در جامعه ایرانی و معنویت بیرونی باعث شده تا افراد برای دیده شدن و تایید، به نمایش خوشبختی زندگی خود در فضای مجازی روی بیاورند.
به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیست و نهمین جلسه از سلسله نشست های نقد و اندیشه با موضوع «نمایش خوشبختی در فضای مجازی» با حضور سعید ایمانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه، مهدی اسماعیل تبار روانشناس و با اجرای احسان محمدی روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
باید رژیم شبکه های اجتماعی داشته باشیم
سعید ایمانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه تظاهر به خوشبختی محصول دنیای مدرن است، گفت: فضای مجازی باعث شده افرادی که دارای خلاهای شخصیتی هستند به دنبال پر کردن آن در فضای مجازی باشند، تا خود برتر و ایده آل را که نیاز به توضیح ندارد در این شبکه ها به نمایش بگذارند.
ایمانی با تاکید بر اینکه این افراد در دنیای واقعی به علت خلاهایی که دارند نمی توانند صحبت کنند و همیشه مجبور هستند خود را در پشت یک نقاب پنهان کنند، اظهار کرد: اینگونه افراد، نمایی از خوشبختی خود را به دیگران نشان می دهند تا حس رقابت را ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه اگر از تکنولوژی درست استفاده شود باعث شکوفایی شخصیت می شود، تصریح کرد: اینگونه خودشیفتگی باعث اختلال شخصیتی در افراد می شود و آنچه خطرناک است ایجاد حس رقابتی ناسالم است که چرا دیگران خوشبخت هستند و من نیستم.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه ...

سرخط اخبار