چرا فایل پیش فروش آپارتمان ناگهان در پایتخت زیاد شد؟

تجارت نیوز دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴
بررسی های میدانی از دلایل افزایش تعداد آگهی های پیش فروش مسکن نشان می دهد این اتفاق دلیلی جز راه اندازی مجدد این بازار و افزایش عرضه فایل پیش فروش ندارد که دست کم بنا به ۴ علت عمده منجر به تغییر ۱۸۰ درجه ای رویکرد سمت عرضه در روزهای اخیر نسبت به نوع رفتار آنها از بابت عرضه واحدهای مسکونی دست کم طی یک سال گذشته شده است.

به گزارش  تجارت نیوز ، بازار دوم معاملات مسکن با حباب جدید در قیمت ها روبه رو شد. تحقیقات میدانی از مناسبات جدید در بازار پیش فروش واحدهای مسکونی در پایتخت نشان می دهد: تمایل به پیش فروش در گروهی از بسازوبفروش ها که تا همین یک فصل پیش انگیزه ای برای این اقدام نداشتند، افزایش پیدا کرده است. پیش فروش ها در حال حاضر با قیمت نوسازهای فروش رفته، در حال عرضه است.
واسطه های ملکی می گویند اگر بین قیمت پیش فروش و قیمت نوسازهای فروش رفته، «فاصله معنادار» به وجود نیاید، قفل یک طرفه معاملات در بازار دوم مسکن باز نخواهد شد.
بررسی های جدید از تازه ترین تحولات بازار مسکن شهر تهران از شکل گیری حباب تازه در بازار دوم معاملات مسکن ناشی از چرخش رفتار بسازو بفروش های پایتخت به سمت عرضه زودهنگام واحدهای درحال ساخت به بازار خبر می دهد.
براساس این گزارش، در حالی که به دنبال افزایش عمق رکود در بازار معاملات مسکن هم اکنون حجم قابل توجهی از فایل های مربوط به آپارتمان های آماده فروش بدون متقاضی باقی مانده و عملا در شرایط فعلی خریداری برای آنها وجود ندارد تعداد قابل توجهی از سازنده ها وبسازو بفروش های پایتخت دست کم به ۴ علت عمده تاکتیک خود را در بازار مسکن تغییر داده اند.
تغییر رویکرد این سازنده ها در روزهای اخیر موجب شده است تعداد فایل ها و آگهی های پیش فروش مسکن که دست کم طی یک سال گذشته به فایل های کمیاب و در برخی مناطق نایاب تبدیل شده بود به طور ناگهانی افزایش پیدا کند و بازار پیش فروش مسکن که حداقل از سال ۹۷ تا ماه گذشته عملا به حالت تعطیل درآمده بود بار دیگر از سمت عرضه واحدهای مسکونی فعال شود.
این تغییر رویکرد از سوی دیگر به شکل گیری حباب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار