هوش مصنوعی تاکنون به حوزه های بسیاری نفوذ کرده و موجب تغییر و تحول آنها شده است؛ اما استفاده از این فناوری در حوزه خبر و رسانه موضوعی است که در این گزارش به آن می پردازیم.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه فناوری خبرگزاری آنا ، روزنامه نگاری صنعت گسترده ای است. این حوزه خستگی ناپذیر به نیروی انسانی بیشتری برای کار نیاز دارد؛ از خبرنگاری که گزارش میدانی می گیرد تا شخصی که روزنامه را تأیید می کند و نیز اشخاصی که در قسمت چاپ آن فعالیت می کنند.
هزاران روزنامه نگار در سراسر جهان حوادث و وقایع را پوشش می دهند و یا گزارش زنده تلویزیونی برقرار می کنند. بااین حال بسیار نادر است که یک روزنامه یا خبرگزاری به فکر اتخاذ فناوری های هوش مصنوعی یا روباتیک برای عملکرد سیستم خود باشد. همچنین اگر یک رسانه جمعی در جریان فرایند به کارگیری چنین فناوری هایی باشد، پایگاه های خبری کوچک تازه به این حقیقت فکر می کنند که هوش مصنوعی می تواند آن ها را در زمینه های گوناگونی کمک کند.
این امر زمانی محسوس شد که ویروس همه گیر کرونا شیوع پیدا کرد و همه بخش ها را به سمت دورکاری سوق داد. اخبار چیزی نیست که بتوان آن هنگام کارکردن از خانه جمع آوری کرد و یا پخش تلویزیونی انجام داد. ازاین رو روزنامه نگاران خطر رفتن به میدان برای گرفتن گزارش را به جان خریدند. اما این امر با هزینه هایی همراه شد. درواقع هزاران روزنامه نگار با رفت وآمد در شهر(به ویژه مناطق شلوغ)، درمعرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفتند. این امر درست زمانی بود که رسانه های جمعی اهمیت فناوری هوش مصنوعی در این بخش را متوجه شدند.
هوش مصنوعی به وجود آمده تا روشی را که انسان ها از استدلال برای حل مشکلات ساده استفاده می کنند، تقلید کند. این فناوری در بسیاری از بخش ها به عنوان جایگزین دست انسان، عمل می کند. هوش مصنوعی پیشرفته توانایی یادگیری و تفکر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار