شبکه دولتی انگلیس، دیروز پس از چند ساعت شوک زدگی و سانسور تظاهرات بی سابقه مردم عراق مدعی شد این راهپیمایی چند ده هزار نفره بوده است.

به گزارش مشرق،  روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
در حالی که سی ان ان آمریکا و بسیاری از رسانه ها و نشریات جهانی، شمار مردم تظاهرات کننده در بغداد را چند میلیون نفر عنوان کرده اند، بی بی سی فارسی ضمن انتشار عکسی کوچک نوشت: «ده ها هزار نفر امروز در پی فراخوان مقتدی صدر در بغداد به خیابان آمدند»!
این نوع پوشش خبری در حالی است که همین شبکه هنگام قمه کشی و آشوب افکنی مخالفان مقاومت در منطقه، لحظه به لحظه گزارش و خبر جعلی یا چند ده برابر بزرگ نمایی شده را منتشر می کند.
بی بی سی که گویا خود را همدرد دولت بدنام ترامپ در خوردن تودهنی های اخیر از ملت های ایران و عراق می داند، اخیرا تعداد شرکت کنندگان در نماز جمعه میلیونی هفته گذشته تهران را ۱۲۹ هزار نفر عنوان کرده بود!! این شبکه رفتار غیرحرفه ای مشابهی در تشییع ده ها میلیونی شهید سلیمانی در شهرهای مختلف ایران داشت و معمولا جمعیت حامی جمهوری اسلامی را صد یا هزار برابر کمتر عنوان می کند و نمایش های گروهک های بی مقدار را چند ده هزار برابر بزرگتر جلوه می دهد!
یادآور می شود اغلب رسانه های ضد انقلابی (ماهواره ای، اینترنتی، تلگرامی و ...) دیروز برای ساعت ها در اغما فرو رفته و ناتوان از اظهار نظر یا انتشار گزارش درباره تظاهرات عظیم مردم عراق با شعار مرگ بر آمریکا و آمریکا هر چه زودتر از عراق خارج شود، بودند.
یادآور می شود روز قبل از نماز جمعه حماسی تهران به امامت رهبر حکیم انقلاب، یک خبرنگار آمریکایی درباره توفانی که این خطبه ها می تواند علیه کاخ سفید برانگیزد، هشدار داده بود. خبرنگار نیویورک تایمز نوشته بود «جمعه ایران. سخنرانی آیت الله خامنه ای در نماز جمعه نگران کننده است. آخرین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار