سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل جاده جدید سنندج - مریوان از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب، اعتبارات استانی و توازن منطقه ای اختصاص یافت.

بهرام نصراللهی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار تصیص یافته شامل ۸۰ میلیارد تومان توسط دفتر رهبر معظم انقلاب، ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبار استانی و ۲۰ میلیار تومان نیز از محل اعتبارات توازن منطقه ای است.
وی افزود: مبادلات مرزی در سال ۱۳۹۸ در مرز باشماق به حدود ۴.۵ میلیارد دلار رسید که این موضوع بیانگر ظرفیت بالای استان در ترانزیت کالا به شمار می آید در راستای اتصال ایران از این نقطه به کشورهای حوزه مدیترانه احداث جاده جدید سنندج - مریوان در دستور کار قرار گرفته است.
نصرالهی زاده از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به این استان از محل بودجه سال ۹۹ خبر داد و افزود: این اعتبارات از محل های تملک دارایی، دو سوم ۲ درصد درآمد نفت، تبصره ۱۹ برنامه بودجه ۱۳۹۹، ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی تامین و مصوب شده که حدود ۲.۸۳ درصد اعتبارات کل کشور است.
وی اضافه کرد: یک هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان از این میزان اعتبار در بخش طرح های عمرانی مختص کردستان، ۳۰ میلیارد تومان نیز در بخش طرح های عمرانی مشترک استان با سایر استان ها و بقیه نیز در طرح های عمرانی شهرستانی هزینه خواهد شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به وضعیت شاخص راه های استان گفت: زیرساخت های ارتباطی استان وضعیت مناسبی ندارند به همین دلیل هدف اول خود را بهبود و توسعه راه های استان قرار داده ایم و در این راستا با اصلاح شاخص ها و توزیع اعتبارات بر مبنای توازن منطقه ای، زمینه نقش آفرینی هر چه بیشتر کردستان را در توسعه ملی فراهم کند.
نصرالهی زاده با بیان اینکه در راستای توسعه زیرساخت های ...

سرخط اخبار