استقبال بیش از ۳۰ هزار بجنوردی در طرح بسیج کنترل فشار خون

خبرگزاری مهر سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۹

به گزارش خبرگزاری مهر ، ابراهیم بازخانه ای اظهار کرد: روند اندازه گیری فشار خون در مرکز خراسان شمالی ادامه دارد و از شهروندان بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی تقاضا می شود برای سنجش به پایگاه های ثابت و سیار سطح شهرستان مراجعه کنند.
بازخانه ای با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در پایگاه های ثابت زیر مجموعه مرکز بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت در حال اجرا است، تصریح کرد: حدود ۲۰۰ نیروی انسانی و کارشناس بهداشت در طول یک ماه گذشته در مورد نحوه سنجش فشار خون به منظور اجرای این طرح در بجنورد آموزش دیده اند.
وی با بیان اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از هفدهم خردادماه آغاز و تا پانزدهم تیرماه امسال ادامه دارد با اشاره به مزایای کنترل وضعیت فشار خون گفت: فشار خون بالا در راس تمام بیماری های قلبی و عروقی است و بسیاری از سکته های مغزی نارسایی های کلیوی و نیاز به پیوند، کم بینایی و نابینایی از همین عامل سرچشمه می گیرد.
وی از مزایای مهم اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را اصلاح سبک زندگی عنوان کرد و ادامه داد: انتظار می رود با اطلاع رسانی کافی در حین اجرای طرح، افراد بالای ۳۰ سال از این پس خود وضعیت فشار خونشان را کنترل کنند.
این مسئول اضافه کرد: افزایش تحرک بدن، دوری از استرس و پرهیز از اضطراب، استفاده نکردن از مواد دخانی و استفاده از غذاهای سالم از عوامل موثر در کنترل فشار خون است.
بازخانه ای با بیان اینکه در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، فشار ۱۴ روی ۹ مرز پر فشاری تعیین شده است، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۳۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال بجنورد به فشار خون بالا مبتلا باشند.
وی با بیان اینکه ...

سرخط اخبار