اتوبوس ها در انتظار بی آرتی شدن

تین نیوز سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴

اتوبوس های جدید در انتظار تصویب طرح جامع ترافیک هستند تا به صورت خط بی آرتی در شهر اراک فعالیت کنند.
به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت اله مرادی رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک از راه اندازی خط بی آرتی اتوبوس های درون شهری اراک خبر داد و گفت: ۱۳ دستگاه اتوبوس از ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده در انتظار تصویب طرح جامع ترافیک است که به محض تصویب به صورت خط بی آر تی در شهر اراک فعالیت می کند.
مرادی افزود: در سال ۹۵ تعداد ۵۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا خریداری شد که تعداد ۳۰ دستگاه از این اتوبوس ها جایگزین اتوبوس های فرسوده در ۱۰ خط شهری اراک شدند.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک بیان داشت: با توجه به پایان عمر مفید اتوبوس های فرسوده در خطوط شهرک بهشتی، کوی قدس و کوی رضوی و علی رغم برگزاری مزایده جهت خروج اتوبوس های فرسوده در آن مسیر ها متاسفانه بهره برداری درخواست تقاضای خرید این اتوبوس ها را برای جایگزینی با اتوبوس های فرسوده نداده بنابراین ۷ دستگاه باقی مانده را جایگزین اتوبوس های فرسوده در این مسیر ها می کنیم.
BRT مخفف Bus Rapid Transit است، یعنی سیستم اتوبوس های پرسرعت که امروز آن را به عنوان سامانه اتوبوس های تندرو می شناسیم. سال های زیادی است که در کشور های مختلف از روش های متفاوتی برای افزایش کیفیت و سرعت خدمات اتوبوس ها استفاده می شود.

سرخط اخبار