رییس شورای اسلامی خراسان رضوی گفت: پس از واقعه تاسف بار آتش سوزی و سقوط ساختمان پلاسکو در سال ۱۳۹۵ و توجه به مقوله ایمنی در کشور ۷۰۰ آتش نشان جدید در این استان استخدام شده اند.

به گزارش قدس آنلاین ، شهناز رمارم امروز در نخستین جلسه هیات رئیسه چهارم شورای اسلامی استان خراسان رضوی افزود: البته استخدام این تعداد کافی نیست و آنچه مسلم است این است که اطفا حریق در برخی شهرها و روستاها با خلا تجهیزاتی رو به رو است.
وی ادامه داد: از این رو از سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی می خواهیم تجهیز شهرها به تجهیزات و ماشین آلات آنش نشانی را به ویژه در شهرهای کوچک در کنار مشهد مورد توجه قرار دهند.
رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز و غیر مبنایی با طبقات متعدد در شهرها خطر حریق را افزایش داده است و در زمان حادثه، ماشینهای آتش نشانی امکان ورود به برخی محلات مانند حاشیه شهر مشهد را ندارند.
رمارم افزود: امیدواریم با تکمیل طرحهای تفصیلی و توسعه شهری و طرحهای هادی مشکل ساخت و سازهای نامناسب شهری و روستایی برطرف شود و شاهد مشکلات مذکور نباشیم.
وی ادامه داد: از ۲۹ عضو شورای اسلامی استان خراسان رضوی چهار نفر زن هستند که با اعتماد مردان شورا در سال چهارم این شورا سه بانو به عضویت هیات رئیسه سال چهارم درآمدند و این رویداد، مصداق اعتماد مردان به مدیریت زنانه است.
منبع: ایرنا
انتهای خبر/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار