دریابان شمخانی:جابجایی بیش از ۳ میلیون نفر از مرزها اقدام بسیار بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان؛ جلسه قرارگاه ستاد اربعین با حضور دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار اشتری فرمانده کل انتظامی کشور و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و مسئولان محلی در شلمچه برگزار شد.
دریابان شمخانی در جلسه ستاد اربعین در شلمچه گفت : جایجایی ۳ میلیون و سیصدهزار نفر از مرزها اقدام بسیار بزرگی است و از نظر عملیات لوجستیکی، بهداشت و حمل و نقل در شرایطی که تحریم های دشمن وجود دارد ثبت یک رکورد بزرگ است.
وی با بیان اینکه پایانه شلمچه از نظر خدمات اولین است افزود:وقتی ایرانی وارد عراق بشود و وقتی یک عراقی وارد ایران بشود این خدمات مرز مشخص می شود.
دریابان شمخانی در ادامه گفت : رسالت فرهنگی اربعین فقط در کربلا و بین الحرمین نیست، بلکه یک امتداد فرهنگی بسیار قوی در ایران در حال شکل گرفتن است.
وی خاطر نشان کرد: تجربیات امسال انها را تبدیل به توفیق کنیم و عوامل مختلف هلال احمر، وزارت خارجه و دستگاه های دولتی و بهداشت کار بزرگی کردند و این در حالی است که به حمدلله حتی یک حادثه امنیتی هم رخ نداد.
شریعتی استاندار خوزستان نیز گفت: بسیج ،سپاه ،ارتش و نیروهای امنیتی در کنار نیروی انتظامی سنگ تمام گذاشتند، در آن سوی مرز در جاده های مواصلاتی از تنومه تا بصره مشکل داریم و از چذابه تا العماره هم به همین صورت است.
سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی هم با بیان اینکه با مدیریت خوب مردم امسال ، مشکلات تردد در پایانه ها بسیار کم بود افزود: بیش از 65درصد از زائران از وسیله نقلیه شخصی خود برای مراجعه به مرزهای چهارگانه استفاده نمودن و ارتقاء فرهنگ ترافیکی و همکاری خوب مردم باعث کاهش 11درصدی تصادفات فوتی ...

سرخط اخبار