واکنش قاطع رهبری به مذاکره و یا جنگ میان ایران با آمریکا/ با بالاگرفتن تنش میان ایران و آمریکا، تهران اسرائیل را مورد هدف قرار خواهد داد!

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۶
با مطرح شدن بحث های ضدو نقیض از سوی مقامات کاخ سفید مبنی بر جنگ یا مذاکره، ایران پاسخ صریح خود را مبنی بر عدم مذاکره به ویژه با دولت ترامپ اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا ؛ استراتژی فشار حداکثری و در کنار آن تقاضا برای مذاکره، یک سال است که از سوی دونالد ترامپ پس از خروج از برجام دنبال شده است. استراتژی ها و پیشنهادهایی که پس از گذشت سالگرد خروج او از برجام نیز به نتیجه نرسیده است. حتی جنگ های روانی تیم «ب» به رهبری بولتون در کاخ سفید نیز نتیجه ای نداشت تا اینکه بولتون دست به دامن ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در منطقه خاورمیانه شد که بعدها با واکنش مقامات نظامی آمریکا مواجه شد چرا که گشت زنی این ناو در آبهای خاورمیانه امری عادی است.
بولتون که نتوانسته در ونزوئلا به اهداف خود دست پیدا کند و رضایت ترامپ را کسب کند، تلاش کرد ایران را تهدید به رویارویی نظامی کند. بنابراین از فشار حداکثری و پیشنهاد مذاکره به گزینه جنگ روی آورد تا بتواند رفتار ایران را تغییر دهد هر چند هدف اولیه تغییر حکومت در ایران است. مشاوران ترامپ چنان او را کلافه کرده اند که به گزارش سی ان ان، او از عبارت «ببینیم چه پیش می آید» بسیار استفاده می کند. عبارتی که حاکی از نداشتن پاسخ صریح وی به بسیاری سوالات است. اخیرا حتی زمزمه هایی مبنی بر اخراج بولتون از کاخ سفید شنیده شد اما این خبر با «دوست دارم ترامپ» خاتمه یافت. ترامپ از این دوست دارم ها در آستینش زیاد دارد. رئیس جمهور آمریکا پنج شنبه هفته گذشته به رسانه ها گفت که امیدوار است جنگی رخ ندهد اما دوست دارد ایرانی ها به او زنگ بزنند! ابراز علاقه ای که از سوی عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، بی پاسخ نماند. عراقچی گفت: «اگر نیاز شود آنها شماره ما را دارند.»
در عین حال ترامپ می داند که ایرانی ها به او زنگ نخواهند زد. البته او با ...