ارتش یمن حملات گسترده مزدوران عربستان را دفع کرد؛ کشته و زخمی شدن ۱۵۰ متجاوز

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق به دفع حملات گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در اطراف نجران شدند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن روز یکشنبه حملات گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه "الصوح" واقع در اطراف نجران را دفع کردند.
بر اساس این گزارش این حملات که با مشارکت گسترده جنگنده ها و پهپادهای شناسایی ائتلاف متجاوز سعودی و چندین گردان از مزدوران صورت گرفت بیش از 18 ساعت به طول انجامید.
یک منبع یمنی از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مزدوران در جریان عملیات دفاعی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی خبر داد.
از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز موفق شدند بیش از 70 درصد از شهر "قعطبه" در استان ضالع را به کنترل خود در بیاورند.
افزایش آمار جنایت جدید عربستان در یمن به 6 شهید و52 زخمی
هلاکت شماری از متجاوزان سودانی در عملیات نیروهای یمنی
یک منبع نظامی گفت که در این عملیات بیش از 150 مزدور کشته و زخمی شدند و چندین دستگاه خودروی زرهی و نظامی منهدم شد و یا آتش گرفت.
نیروهای یمنی همچنین موفق شدند تعدادی از نقاط در منطقه مرزی "مجازه" واقع در عسیر را به کنترل خود در بیاورند.
سه شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی تفاوتی جامعه جهانی و حمایت های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.
 بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده های رژیم آل سعود به شهادت رسیده اند که 3527 نفر از آنها ...

سرخط اخبار