کرونا در روزی که گذشت

بیم ها و امیدهای کرونا؛از هشدار موج چهارم تا خبرهای خوش واکسن ایرانی

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱۷
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار کرونا در ایران را اعلام کرد.

الهه صالحی: دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۹۶ بیمار کووید ۱۹ و شناسایی ۶۱۰۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
به گفته او با احتساب آمار امروز، تعداد قربانیان و مبتلایان این بیماری به ترتیب به ۵۶ هزار و ۷۱۷ نفر و یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۳۹۵ نفر می رسد.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۳۹۵ نفر رسید. همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۷۱۷ نفر رسید.
لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
وی در پایان گفت: ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.
موج چهارم در راه است
اما با این وجود که آمارها حدودا در کمترین میزان خود از زمان آغاز موج سوم هستند، لاری هشدار داده است که نزولی شدن آمار در حال کاهش است . سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در هفته چهارم دی ماه میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا نسبت به هفته گذشته دارای روند نسبتا کاهشی بوده است، گفت: بیشترین میزان بروز در این شاخص ها در استان مازندران گزارش شده است.
لاری در پایان گفت: لازم به یادآوری است که طی روزهای گذشته از شدت روند نزولی موارد ابتلا به بیماری در کشور تا حد زیادی کاسته شده که این مساله می تواند به عنوان یک زنگ خطر جدی برای ما قلمداد شود بنابراین وضعیت در تمامی نقاط کشور نا‍‍پایدار، حساس، شکننده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار