زنجان - ایرنا - هم اکنون بیش از یک هزارو ۳۰۰ دانش آموز و نزدیک به ۲۰۰ دانشجو تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان زنجان هستند و خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.

رئیس بهزیستی شهرستان زنجان روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بهزیستی خدمات مختلفی را به گروه های هدف از جمله دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش خود ارائه می کند.
وی اضافه کرد: بر این مبنا، بهزیستی شهرستان تلاش دارد، تا هیچ دانش آموز مستعدی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل و تلاش باز نماند و در این راستا به توزیع بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان نیازمند اقدام کرده است.
این مسئول ادامه داد: طی سال جاری و طبق روال هرساله همزمان با شروع سال تحصیلی جدید و همکاری خیران زنجانی ۶۱۵ کیف مدرسه و لوازم التحریر، اهدایی قرارگاه ثامن مشهد به ارزش تقریبی بیش از ۷۰۰ میلیون ریال دربین دانش آموزان تحت پوشش توزیع شد.
وی در ارتباط با توزیع این نوع اقلام به گروه هدف گفت: دانش آموزانی که به طور مستقیم در مراکز بهزیستی ساکن هستند این اقلام توزیع شده اما دانش آموزان تحت پوشش نیازمندی که با خانواده زندگی می کنند از طریق مراجعه به واحد مددکاری این لوازم را تحویل می گیرند.
مدیر بهزیستی شهرستان زنجان ادامه داد: در بحث دانش آموزی کمک هزینه جهت تهیه نوشت افزار و پوشاک برای گروه های هدف ابتدای سال تحصیلی پرداخت می شود که البته این مهم تا پایان سال تحصیلی پاسخگوی نیازهای آنان نیست و بنابراین این نهاد از بسته های اهدایی خیران نیک اندیش استقبال می کند.
وی یادآوری کرد: یکی اهداف مهم بهزیستی برای افراد تحت پوشش خود ارائه خدمات توانبخشی، آموزشی، اجتماعی، درمانی و مراقبتی است.

سرخط اخبار