رشت- رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تربیت داور تجوید، گفت: این دوره در قالب حدود ۴۰۰ نفر ساعت آموزش در رشت برگزار شده است.

حجت الاسلام محمد پور شعبانعلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دوره تربیت داور تجوید قرآن کریم در استان گیلان، اظهار کرد: این دوره آموزشی در دو روز در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد.
وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این دوره آموزشی مقرر بود در اسفند ماه سال گذشته برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت ها به زمان دیگری موکول شد، افزود: با توجه به کنترل نسبی ویروس کرونا و تصمیم ستاد ملی مبارزه با این ویروس برای آغاز فعالیت های این دوره در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به ضرورت برگزاری اینگونه دوره ها تاکید کردند که: یکی از اولویت های این اداره بهره گیری از ظرفیت های قرآنی استان است و دوره تربیت داور تجوید نیز با همین هدف و در این راستا برنامه ریزی و برگزار شده است.
وی ادامه داد: امسال برگزاری دوره های تربیت داور صوت و لحن، تربیت داور وقف و ابتدا و همچنین تربیت معلم تجوید قرآن کریم نیز در دستور کار این اداره قرار دارد که در صورت استقبال و همراهی اساتید قرآنی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام پور شعبانعلی با بیان اینکه این دوره با حضور استاد «سید محسن موسوی بلده » برگزار شد، تصریح کرد: ۲۷ نفر از قاریان و اساتید قرآنی پس از شرکت در آزمون کتبی و شفاهی و اخذ امتیازات لازم در این دوره شرکت کردند.
وی ادامه داد: در این دوره به آن دسته از شرکت کنندگانی که در آزمون پایانی که متعاقباً" برگزار خواهد شد نمره حدنصاب دریافت نمایند گواهینامه داوری تجوید قرآن کریم صادره از سوی سازمان دارالقرآن کریم اعطا خواهد شد.

سرخط اخبار