به گفته رئیس سازمان چای کشور برداشت مرحله دوم چای در کشور از ۲۵ خرداد آغاز و تا پایان تابستان ادامه پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حبیب جهانساز امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برداشت دوم برگ سبز چای در کشور اظهار کرد: هرساله برداشت دوم برگ سبز چای در باغات استان گیلان و مازندران از تاریخ ۲۵ خرداد آغاز و تا پایان تابستان ادامه پیدا می کند.
وی با اشاره به برداشت ۸۷ درصدی چای درجه یک در باغات چای استان های شمالی گفت: در برداشت اول ۵۴ هزار تن برگ سبز چای با ارزش ریالی ۲۳۹ میلیارد تومان خریداری شده بود که از این میزان ۴۷ هزار تن آن درجه یک و هفت هزار تن آن درجه دو بوده است.
رئیس سازمان چای کشور با ابراز خرسندی از پرداخت بخش اعظمی از مطالبات چای کاران افزود: با تلاش های انجام شده تاکنون توانستیم ۱۰۴ میلیارد تومان از بها چای خریداری شده توسط چای کاران را پرداخت کنیم.
جهانساز وضعیت تولید چای خشک در کشور را مناسب دانست و بیان کرد: امسال ۱۳ هزار تن چای خشک در کارخانجات گیلان و مازندران تولید و برای مصرف روانه بازار شده است.
با اذعان به اینکه برداشت مکانیزاسیون چای بسیار به رشد کیفی این محصول استراتژیک کمک می کند، تصریح کرد: یکی از بهترین راهکارها برای رشد کیفی محصول چای در کشور کشت و برداشت مکانیزاسیون آن است به همین منظور چای کاران می توانند برای دریافت تسهیلات خرید ماشین آلات به ادارات چای محل سکونت خود مراجعه کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری