سردار مومنی: مدارس قوی ترین اجتماع آموزشی و مناسب ترین مکان برای کارهای پیشگیری از مسایل پرخطر است
تهران (پانا) - نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با محوریت رونمایی از مستندات فنی و کمک آموزشی برنامه «کانون یاریگران زندگی» عصر امروز در دفتر وزیر برگزار شد.
علیرضا کاظمی در این نشست که به صورت زنده از کانال معاونت پرورشی و فرهنگی شبکه شاد پخش شد به راهبردهای کلان معاونت در راستای اجرای برنامه کانون یاریگران زندگی اشاره کرد و گفت: ما کارها را در برنامه کانون یاریگران زندگی در 3 حوزه آموزش، ترویج و فرهنگ سازی و شناسایی و مددکاری دنبال می کنیم.
وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری محتوایی در قالب درسنامه تولید شده که برای معلمان ابتدایی و متوسطه اول و دوم است از آموزش دانش آموزان و والدین که در دستور کار است خبر داد.
کاظمی اشاره کرد: در بخش دوم و ترویج و فرهنگ سازی و پیشگیری دربحث اعتیاد اقدامات اساسی داریم و در بخش شناسایی، درمان و مددکاری طرح نماد را دنبال می کنیم. یکی از اقدامات مهم ما ارتقای برنامه آسیب های اجتماعی و مهارت دانش آموزان در قالب کانون یاریگران و طرح نماد است که جز برنامه تحولی آموزش و پرورش قرار گرفته است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه افق آموزش و پیگیری در این برنامه امسال پوشش 60 درصدی یاریگران زندگی و تولید منابع آموزشی جدید است گفت: رویکرد پیگیری همسالان را دنبال خواهیم کرد و امسال تمرکز بر شبکه شاد و فضای مجازی به عنوان ظرفیت های اززشمند در دستور کار است.
وی با بیان اینکه 32 کانون ملی در سطح استان ها، 750 کانال منطقه ای، 30 هزار کانال یاریگران زندگی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار