آخرین اخبار انتخابات پارلمان اروپا؛ راستگرایان در صدر

اقتصاد برتر دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۲

نتایج مقدماتی از کاهش کرسی های احزاب میانه رو و محافظه کار طرفدار اتحادیه اروپا و افزایش آراء احزاب دست راستی و سبزها حکایت دارد.
تهران – اقتصادبرتر – ۶ خرداد ۹۸
به گزارش #اقتصادبرتر ، سخنگوی پارلمان اروپا روز یکشنبه پنجم خرداد اعلام کرد که بر اساس آمارهای اولیه، میزان مشارکت در انتخابات حساس پارلمانی این قاره در بیست وهفت کشور اتحادیه، ۵۱ درصد بوده است.
ژائومه دوخ گیلوت گفت این آمار، به جز بریتانیا، بالاترین رقم ظرف دستکم بیست سال گذشته و نشان دهنده معکوس شدن روند کاهش مشارکت است.
نتایج مقدماتی از کاهش کرسی های احزاب میانه رو و محافظه کار طرفدار اتحادیه اروپا و افزایش آراء احزاب دست راستی و سبزها حکایت دارد.
به رغم کاهش کرسی احزاب میانه رو و محافظه کار در پارلمان اروپا، این احزاب ۴۹۳ کرسی از ۷۵۱ کرسی را از آن خود خواهند کرد تا همچنان اکثریت آراء را در دست داشته باشند.
۴۲۶ میلیون شهروند اروپایی در این دور از انتخابات حق رای داشتند. انتخابات پارلمان اروپا از دوم تا پنجم خرداد در ۲۸ کشور برگزار شد. روز یکشنبه ۲۱ کشور عضو اتحادیه اروپا به طور همزمان انتخابات پارلمانی را برگزار کردند.
در انتخابات سال ۲۰۱۴ پارلمان این قاره ۴۲ درصد افراد واجد شرایط رای شرکت کرده بودند.
انتظار می رود که آمار مربوط به بریتانیا اواخر روز یکشنبه منتشر شود. احزاب میانه و راستگرای بریتانیا از این انتخابات به عنوان همه پرسی برای حاکمیت و موجودیت اتحادیه اروپا یاد کرده اند.
راست گراها در صدر
گزارش ها حاکی است که نامزدهای راستگرا، پوپولیست ، ملی گرا و کسانی که مخالف اتحادیه اروپا هستند، حضور پرقدرتی در انتخابات داشته اند.
نظرسنجی ها نشان می ...

سرخط اخبار