اولین تصاویر از پشت صحنه فاز جدید سریال تلویزیونی "سلمان فارسی" به کارگردانی داود میرباقری منتشر شد.

شعار سال : تصویربرداری فاز جدید سریال تلویزیونی "سلمان فارسی" به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری روز عید قربان با حضور رئیس مرکز سیمافیلم و مسئولان استان سمنان در شاهرود از سر گرفته شد.
در این بخش از کار، ادامه سفر سلمان جوان در مسیر دمشق و فراز و فرود های سفر و درگیر شدن با قبایل تحت سلطه روم و ایران باستان روایت می شود و نزدیک به ۲ ماه گروه تصویربرداری را در این منطقه ادامه خواهد داد و بازیگرانی مانند فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی و علی دهکردی جلوی دوربین خواهند رفت.
گروه تولید با رعایت پروتکل های بهداشتی کار را جلوی دوربین می برند. به دلیل تعدد افراد در صحنه، در جای جای کمپ آماده شده برای تصویربرداری، وسایل و لوازم مورد نیاز بهداشتی و ضدعفونی قرار داده شده است که گروه به سلامت به کار خود ادامه دهد. همچنین از تمهیدات رعایت پروتکل های بهداشتی، حضور مستمر پزشک و کارشناس بهداشت، تب سنجی و اکسیژن سنجی روزانه از افراد گروه و استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشتی متناسب با دستورالعمل کارشناسان سلامت صورت می گیرد.
در این بخش از کار بر مبنای ساخت و ساز های صورت گرفته در چند ماه اخیر و لوکیشن های انتخاب شده در استان سمنان، تصویربرداری سریال با بهره گیری از جلوه های ویژه (ویژوال افکت) جلو می رود. با توجه به شیوع ویروس کرونا فصل بیزانس که پیش تر قرار بود در ترکیه تصویربرداری شود، به مدد بهره مندی از آخرین دانش صنعت مجازی (ویژال افکت) در سمنان، اتفاق می افتد.
تصویربرداری فاز اول سریال سلمان فارسی زمستان سال گذشته از بخش های جنوبی ایران و جزیره قشم آغاز شد و هم اکنون در استان سمنان ادامه دارد.
امراله احمدجو ...

سرخط اخبار