معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه شهریور

شبکه خبر چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­محمود واعظی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: باتوجه به اینکه باید مقدمات بازگشایی مدارس آماده شود طبیعی است که در چند هفته گذشته مطالعاتمان را درباره گزینه های مختلفی که برای تصدی مدیریت این وزارتخانه به دست ما رسیده است آغاز و بررسی کردیم. 
وی افزود: از میان گزینه ها اکنون به پنج شش نفر رسیده ایم که درحال بررسی آن هستیم.
واعظی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فرجام مذاکرات برای آزادی نفتکش کشورمان گفت: از همان روزی که کشتی ما توقیف شد وزارت امورخارجه تلاش گسترده ای را آغاز کرد و همچنان درحال پیشبرد مذاکرات است.
وی افزود: همه اسنادی که لازم بود از طریق بخش های ذیربط به دادگاهی در جبل الطارق فرستاده شود ارسال شد که در آنجا بررسی و روند پیگیری موضوع، روندی مثبت است و امیدوارم نتیجه همان باشد که در پی آن هستیم. 
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره موضع دولت در حمایت از مسلمانان کشمیر تاکید کرد: موضعی که همواره درباره مسلمانان داشته ایم این است که باید تلاش کنیم حقوق آنان در هر جایی که زندگی می کنند تامین شود و این موضع حمایتی ماست.
واعظی افزود:، اما باتوجه به اینکه موضوع کشمیر موضوعی اختلافی میان هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم همواره توصیه کرده ایم که هر دو طرف به ویژه هند، خویشتنداری کنند و برخوردشان با مسلمانان از موضع احترام و توجه به حقوق آنان و دادن حقوق آنان باشد.
واعظی ابرازامیدواری کرد: تنشی که از هفته گذشته در منطقه کشمیر ایجاد شده است به سرعت کاهش یابد.
وی همچنین درباره مذاکرات برجامی با اروپایی ها گفت: مذاکرات با ...

سرخط اخبار