انهدام باند سارقان مامورنما در تهران

برترینها شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱
بزرگترین باند سارقان مامور نما که با جعل عنوان مامور اقدام به سرقت از اتباع خارجی می کردند، منهدم شد.

خبرگزاری ایلنا: بزرگترین باند سارقان مامور نما که با جعل عنوان مامور اقدام به سرقت از اتباع خارجی می کردند، منهدم شد.
سرهنگ داود فرد جانشین رییس پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: در ابتدای سال جاری گزارش های متعددی از اتباع خارجی با مراجعه به مراکز انتظامی داشتیم که عنوان می کردند توسط چند نفر مامورنما مورد سرقت قرار گرفتند. با توجه به افزایش این آمار ما بر آن شدیم یک تیم مامور برای رسیدگی به این اتفاق در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: با توجه به آمار بسیاری که از این تخلفات داده شده بود اکیپ ما با بررسی توانست این گروه متخلف را دستگیر کند. موفق شدیم ۳ باند شامل ۷ نفر را شناسایی و دستگیر کنیم. تعدادی از آنها در تهران و تعدادی دیگر در استان البرز بودند که با توجه به شناسایی ضمن اقرار به تمام اتهامات، امول باختگان نیز از آنها ضبط و کشف شد.
سرهنگ فرد درباره ارزش اموال کشف شده گفت: ما تا الان ۲۰ مورد از این سرقت ها را شناسایی کردیم که بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال ارزش این اموال بوده است .
وی درتوضیح شگرد این متخلفان گفت:این افراد به بهانه بازرسی خودرو اقدام به خفت گیری کرده و یا به افراد به بهانه اینکه آنها داعشی هستند شروع به بازرسی آنها و سپس سرقت از آنها می کردند.
مال باختگان اکثریت از کشورهای سوریه، عراق و ترکیه هستند اما احتمال مید هیم که از اتباع کشورهای دیگر هم سرقت شده باشد اما ما همه شکایت ها در این زمینه را بررسی کردیم.
جانشین رییس پلیس آگاهی تهران افزود: این افراد از انواع خودروها که متعلق به خودشان بوده است استفاده می کردند اما هر بار نوعی تغییرات در آنها ایجاد می کردند که شناسایی نشود. آنها تجهیزات پلیسی هم داشته اند که همگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار