رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جسد غواص غرق شده در نزدیکی سکوی نفتی فروزان پیدا شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی اداره کل بندر ودریانوردی استان بوشهر روز شنبه به نقل از حجت خسروی افزود: در پی تماس تلفنی با مرکز فرعی جست و جو و نجات دریایی خارگ مبنی بر مفقود شدن یک غواص در نزدیکی سکوی نفتی فروزان، بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و تیم غواصی این اداره کل به همراه شناور ناجی ۹ به موقعیت اعزام شدند.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که از تیم غواصی دریافت شد فرد متوفی جوانی ۳۰ساله است که به همراه ۲ نفر دیگر با یک فروند قایق موتوری شب گذشته از گناوه خارج شده و مجاور سکوی اصلی میدان نفتی فروزان در حال غواصی بوده اند.
خسروی بیان کرد: فرد جان باخته حوالی ساعت سه الی چهار صبح برای غواصی زیر آب رفته و غرق می شود و جسد وی ساعت ۱۲ ظهر در عملیات جست و جوی زیرسطحی از سوی تیم غواصی در همان محدوده سکوی فروزان پیدا و به شناور ناجی ۹ منتقل شد.
وی اظهارکرد: باهماهنگی صورت گرفته با دریابانی گناوه، جسد فرد فوت شده به وسیله یک فروند قایق موتوری به گناوه منتقل و تحویل مقامات شد.
رئیس داره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در استعلام از پایگاه ورود و خروج دریابانی گناوه، اطلاعی از چگونگی و ساعت خروج قایق یاد شده نداشتند.
مدیرعامل تعاونی صیادان بندرگناوه گفت: جسد صیاد غرق شده در نزدیکی سکوی نفتی فروزان، اهل این شهرستان نیست.
عبدالله بویراتی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق گزارش های دریافتی این صیاد اهل آبپخش دشتستان بوده است و جسد او پس از پیدا شدن به گناوه انتقال یافت.
وی گفت: این تعاونی اطلاعی از نحوه خروج قایق این صیاد ندارد.

سرخط اخبار