نشست کمیته خودرو با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا با دستورالعمل فروش محصولات این دو گروه خودروسازی در ایام عید سعید فطر آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
در این جلسه مباحث مرتبط با فروش خودرو، افزایش تولید خودرو و به کارگیری شیوه های ویژه فروش به منظور کاهش حضور دلالان در بازار خودرو مطرح می شود.
یکی از مسائل مورد بحث در جلسه امروز کمیته خودرو، عرضه ۲۵ هزار دستگاه انواع خودرو هم زمان با ایام عید سعید فطر است که این اقدام می تواند بر کاهش قیمت خودرو در بازار و کاهش دلال بازی اثرگذار باشد.ممکن است در جلسه امروز موضوع ابلاغ قیمت نهایی خودرو ها نیز مطرح شود.
طبق سیاست هایی که قبلاً توسط عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شده، محدودیت هایی برای ثبت نام متقاضیان خرید خودرو در نظر گرفته شده که بر این اساس، متقاضیان خرید و ثبت نام خودرو های پیش فروش نباید دارای پلاک های جاری باشند و این موضوع از نیروی انتظامی استعلام می شود.
همچنین سند خودرو های جدید به مدت یک سال در رهن باقی می ماند و این امر مخصوصا در فروش های فوق العاده رعایت می شود. در عین حال، برای متقاضیان خرید خودرو های پیش فروش شرط سنی هجده سال و همچنین داشتن گواهینامه تعیین شده است و در صورتی که خودرو پس از سه ماه به خدمات پس از فروش و نمایندگی های مجاز برای سرویس های اولیه توسط خریدار ارجاع نداده نشود، حتما گارانتی خودرو باطل می شود.
در عین حال، به گفته مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، از این پس فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو خواهد بود و بر این اساس، ۶۰ درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می یابد.
وی گفت: یکی از روش های فروش خودرو قرعه کشی است، بر این اساس که سایت فروش خودرو در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری