استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه روند ابتلا و بستری بیماران کرونا در آذربایجان شرقی هم رو به افزایش است، گفت: آمار روزهای اخیر نگران کننده است و لازم است که رعایت اصول بهداشتی جدی تر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی امروز در شصت و دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با محوریت بررسی برخی از مسائل و مشکلات بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی با اشاره به گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شروع موج سوم بیماری کرونا در کشور، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، اصناف و کسبه، واحدهای تجاری و تولیدی و دستگاه های اداری تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه روند ابتلا و بستری بیماران کرونا در آذربایجان شرقی هم رو به افزایش است، گفت: آمار روزهای اخیر نگران کننده است و لازم است که رعایت اصول بهداشتی جدی تر گرفته شود.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: البته از نظر امکانات درمانی در استان نگرانی خاصی نداریم و امکانات به اندازه کافی در استان وجود دارد اما جان حتی یک نفر از هموطنان هم برای ما مهم است و باید برای مشکلی که گرفتار آن هستیم، چاره اندیشی کنیم.
پورمحمدی اضافه کرد: سیستم درمانی هنوز از درمان بیماری کرونا یا واکسیناسیون آن عاجز است و در حال حاضر تنها راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.
وی همچنین از واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی قدردانی کرد و متذکر شد: برخلاف روزهای اول شیوع کرونا که نگران تأمین این مواد بودیم، در حال حاضر نه تنها ماسک و مواد ضدعفونی کننده در داخل استان تولید می شود بلکه واحدهای فناور ما توانسته اند دستگاه های تولید ماسک یا دستگاه های تنفس مصنوعی هم تولید کنند.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص موضوع تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی از بورس کالا، تصریح کرد: سهمیه اختصاص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار