اعلام شرایط دریافت وام برای خانه های 25 و 30 سال ساخت

ایران جیب چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن از ابلاغ بخشنامه جدید بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی 25 و 30 سال ساخت خبر داد و گفت: سقف پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی تا ۳۰ سال ساخت در تهران در حالت انفرادی ۴۵ میلیون تومان است.
محمدحسن مرادی در پاسخ به این سئوال که آیا بخشنامه پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی ۲۵ سال ساخت و ۳۰ سال ابلاغ شده است یا خیر گفت:بخشنامه پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی ۲۵ سال ساخت و ۳۰ سال ساخت از محل اوراق حق تقدم ابلاغ شده است بنابراین در این بخشنامه به خوبی مشخص شده است که واحدهای مسکونی چند سال ساخت یعنی ۲۵ سال و حتی ۳۰ سال ساخت چگونه می توانند تسهیلات دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه در این بخشنامه جدید تسهیلات خرید مسکن به واحدهای باقدمت ۲۵ سال ساخت و ۳۰ سال ساخت از سوی بانک مسکن پرداخت می شود، گفت: در محاسبه قدمت برای بانک تاریخ صدور پروانه ساختمانی و نه پایان کار، ملاک عمل است.
مرادی با بیان اینکه پیش تر محدودیت هایی برای واحدهای مسکونی قدیمی وجود داشت که در حال حاضر برخی از این محدودیت ها برطرف شده است افزود: با بخشنامه جدید بانک مسکن املاکی که تا ۳۰ سال قدمت داشته باشند هم می توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند که پیش تر این میزان تا ۲۰ سال سن قدمت برای بنا بود.
وی ادامه داد:متقاضیانی که دارای اوراق حق تقدم هستند اگر قصد خرید مسکن تا ۳۰ سال ساخت در تهران را داشته باشند سقف دریافت وام آنها در حالت انفرادی از ۶۰ میلیون تومان به ۴۵ میلیون تومان کاهش می یابد.
مرادی همچنین در اخبار زنده ساعت ۱۳ شبکه خبر یادآور شده بود که پیش تر در تهران برای بناهای با ۲۰ سال قدمت در حالت انفرادی ۶۰ میلیون و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار