کرسی «تلاوت عاشورایی، بصیرت عاشورایی» در اردبیل برگزار شد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: با حضور قاریان، حافظان و اساتید در حوزه قرآن کریم کرسی «تلاوت عاشورایی، بصیرت عاشورایی» در امامزاده سیدصدرالدین اردبیل برگزار شد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، حجت الاسلام مهدی ستوده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با حضور قاریان، حافظان و اساتید در حوزه قرآن کریم و قرائت قاریان برجسته استانی کرسی «تلاوت عاشورایی، بصیرت عاشورایی» در امامزاده سیدصدرالدین اردبیل برگزار شد.
وی با اشاره به برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در 35 بقعه متبرکه استان اردبیل از ابتدای ماه محرم بیان کرد: این ویژه برنامه تا پایان ماه صفر در امامزادگان شاخص استان برگزار می شود و خدمات مختلفی در قالب این سوگواره به زائران و حاضران در این بقاع متبرکه ارائه می شود.
اردبیلی ها در سوگ «قتیل العبرات» یک نوا شدند + فیلم
اردبیل| عزاداری مردم دارالارشاد در عاشورای حسینی به روایت تصویر
اردبیل| امام حسین(ع) به دنبال تبیین امر به معروف و نهی از منکر بود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از استفاده از ظرفیت 10 نفر از روحانیان اعزامی از قم در کنار روحانیان بومی استان در قالب این سوگواره خبر داد و گفت: از جمله برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه راه اندازی دسته جات عزاداری، برپایی تجمع های لبیک یا حسین(ع) و برپایی خیمه های معرفت است.
ستوده در مورد برنامه های اجرا شده در بقاع متبرکه استان در دهه نخست ماه محرم تصریح کرد: برپایی تجمع لبیک یا حسین(ع)، برگزاری همایش احلی من العسل، همایش شیرخوارگان حسینی و برپایی نمایشگاه بوی سیب در این دهه در مناطق مختلف استان اجرا شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اجرای امینانه نیات واقفان را از مهمترین برنامه ها در استان دانست و افزود: موقوفاتی که در راستای عزاداری و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار