در سینمای ایران نقش ها و شخصیت های خاص، جذاب، چند وجهی و به یاد ماندنی کم نیست و قطعا انتخاب برای ارائه لیستی با محدودیت تعداد مشکل های زیادی بر سر راه انتخاب کننده قرار خواهد گرفت.

به گزارش،لیست حاضر یک انتخاب ۱۰ گزینه ای از میان تعداد زیادی نقش هاست که می توانند آن ها هم در دسته بندی قرار گیرند. شخصیت ها فقط از میان فیلم های سینمایی انتخاب شده اند و قطعا سریال های تلویزیونی زیادی هم هستند که دارای نقش های منحصربفرد با بازی هایی یگانه اند. (ترتیب بر اساس سال تولید آثار است)
«کمال الملک» یکی از شخصیت های جذابی است که از دنیای حقیقی پا به دنیای قصه و سینما گذاشته است. در فیلم، برشی از زندگی این شخصیت را می بینیم. بی شک جمشید مشایخی برای ایفای نقش شخصیتی، چون کمال الملک بهترین انتخاب بوده است.
وقار و آرامش توام با ابهتی که در رفتار و حرکات او وجود داشت و چهره ای که کاملاً تماشاگر را به یاد یک شخصیت اهل هنر می انداخت، کاراکتر کمال الملک را به یکی از ماندگارترین شخصیت های سینما تبدیل کرده. البته ستاره هایی مانند علی نصیریان، محمدعلی کشاورز در فیلم، قاب های تماشایی آن و دیالوگ های ماندگارش نیز از جذابیت های فیلم است.
«زینال بندری» ضدقهرمانی بود با چهره مردانه، سر تراشیده و نگاهی نافذ. شخصیتی که در فیلم های دیگر هم با تشابهات بسیار، تکرار شد و گاهی از نقش مثبت فیلم هم محبوب تر بود؛ فیلم های اکشن و رزمی دهه ۶۰ و ۷۰.
«تاراج» یکی از اولین ها و بدون تردید محبوب ترین فیلمی بود که جمشید هاشم پور در آن دوره بازی کرد و با همین تیپ ثابت، ستاره سینمای ایران شد. شخصیت «زینال بندری» پیچیدگی چندانی نداشت، اما شمایل او به شدت جذاب برای مخاطب عام بود؛ به خصوص آن که ایرج قادری کارگردان، رگ خواب مخاطب را می شناخت و متاعش همیشه خریدار داشت.
کاراکتر «عباس آقا سوپرگوشت» در فیلم «اجاره نشین ها» شخصیتی منفعت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار