وحید قبادی دانا از مناسب سازی سایت های خرید بلیت هواپیما، راه آهن و اتوبوس برای جامعه نابینایان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ وحید قبادی دانا، رئیس سامان بهزیستی کشور در سیزدهمین جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که امروز (5 آبان ماه) در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: جلسه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان ایشان و اعضای ستاد در سطح معاونین وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه تشکیل شد که به بررسی وظایف راه و شهرسازی جهت مناسب سازی و دسترس پذیری در راه های کشور و همچنین پایانه های مسافرتی و ایستگاه های بین راهی و همچنین وضعیت فرودگاه ها، پایانه ها و خطوط ریلی کشور برای معلولان پرداخته شد.
او افزود: طبق گزارش این وزارتخانه تاکنون کارهای خوبی جهت مناسب سازی انجام شده است و از ۱۳۷ ایستگاه راه آهن حدود ۵۰ ایستگاه که بیش از ۹۵ درصد مسافران را جابجا می کند شرایط دسترس پذیری برای جامعه معلولان دارد.
قبادی دانا تصریح کرد: این شرایط شامل ایجاد رمپ، آسانسور و بالابر، پارکینگ اختصاصی برای معلولان، سرویس بهداشتی مناسب است و همچنین تلاش شده که از هر ایستگاه یک کوپه برای جامعه معلولان مناسب سازی شود و برای اخذ بلیت نیز شرایط مناسب فراهم شود.
رئیس سامان بهزیستی کشور گفت: همچنین گزارش هایی از مناسب سازی ۱۱۰ مجتمع بین راهی ارائه شد و اعلام شد که از ۵۰۰ مجتمع بین راهی که در حال ساخت است و همچنین بیش از ۸۰۰ مجتمع که در حال طراحی است اجازه بهره برداری بدون آنکه الزامات لازم برای خدمات دهی به معلولان داشته باشند را نمی دهند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: الزام شد که برای خرید بلیت هواپیما و راه آهن و همچنین اتوبوس برای جامعه نابینایان نیز سایت ها مناسب سازی شوند و طبق تاکیدات قرار شد هیئت های ممیزه ستاد هماهنگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار