سناتور بلندپایه جمهوری خواه آمریکا با انتقاد شدید از تصمیم رئیس جمهوری این کشور برای خروج از منطقه شمال شرق سوریه از امکان دستیابی به راهکارهای تاریخی برای حل مشکل این منطقه سخن گفت.
به گزارش ایلنا، «لیندزی گراهام»، سناتور بلندپایه آمریکایی روز گذشته- یکشنبه- در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز»، گفت که طی مصاحبه ای که در پایان هفته با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا داشته وی را نسبت به امکان دستیابی به راهکار تاریخی برای تضمین امنیت ترکیه و امنیت کُردها و مهار تروریست های داعش خوشبین کرده است. 
گراهام در ادامه افزود: «اگر ما با کارت هایمان درست بازی کنیم، می توانیم به برخی راهکارهای تاریخی دست یابیم که برای سال ها غیر ممکن بود و این امر باعث افزایش خوش بینی من می شود». 
وی توضیح داد که ترامپ آماده است از نیروی هوایی آمریکا استفاده کند و این اقدام می تواند عدم خروج عناصر تروریستی داعش از مخفیگاه های خود در منطقه را تضمین کند.
آمریکا که رهبر ائتلاف بین المللی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق است، از تاریخ ۹ اکتبر جاری همزمان با آغاز عملیات چشمه صلح ترکیه روند خروج نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه را آغاز کرد.

سرخط اخبار