روز تشییع پیکر رهبر کبیر انقلاب اسلامی بزرگترین اجتماع بشری در قرن بیستم به حساب می آید که خیل دوستداران روح الله آن را خلق کردند، به همین منظور این روز را از سه نقطه متفاوت جغرافیایی این کره خاکی از زبان یاران در گهواره امام(ره) روایت می کنیم.

خبرگزاری فارس؛  سولماز عنایتی:  «انقلاب اسلامی»، «امام خمینی» و «دفاع مقدس» واژه هایی هستند که هم سن و سالان من و البته دهه ۶۰ به بعد فقط آنها را شنیده ایم، ترکیبی از کلمات که هر کدام یک دنیا مفهوم را دل خود نهفته دارند.
اتفاقات تاریخ ساز قرن بیستم در ایران را بارها مرور کردیم، کتاب ها خواندیم و خاطرات شنیدیم اما چیزی جز افسوس عایدمان نشد چراکه در آن لحظات حساس حضور نداشته و فقط شنیدیم.
تکرار همه آنچه به وقوع پیوسته و در طول تاریخ تکرارناشدنی و نادر بوده برای ما جوانان و ۳۰ ساله های امروز حسرتی است بر دل نشسته که چرا در مهم ترین اتفاقات ماورایی و استثنایی طول تاریخ نبودیم و دیده بر جهان نگشوده ایم.
هنگام عروج ملکوتی امام خمینی(ره) در ۱۴ خرداد سال ۶۸ هم سن و سالی نداشتیم تا خاطره ای در ذهنمان نقش ببندد بنابراین آن روزها، حس و حال مردم و اتفاقات بزرگی که رقم زدند، همچون معمایی می ماند که همواره سعی در حل آن داریم.
سال های دور «روح خدا» در یاران در گهواره اش چه دیده بود که به آن ها دل بست، یارانی که هرگز او را تنها نگذاشتند به طوری که برای در هم شکستن طاغوت و پاره کردن زنجیره بندگی ایران برای غیر خدا لحظه ای از پا ننشستند، چه معجزه ای در کلام امام بود که وقتی فرمود حصر آبادان شکسته شود، حصر شکسته شد!
سال ها تنها شاهد و شنونده آن خاطرات هستیم که فانی نبودن و رمزآلود بودنش کنجکاوی ما را صدچندان کرده پس تنها یک راه برای ما می ماند تا بفهمیم آن روزها چه گذشت، حداقل تصویری در ذهنمان شکل دهیم، برای یافتن زنجیره اتصال بین یاران امام و فرماندهشان باید اثرات روح خدا را یافت.
هنوز هم می توان انسان هایی را یافت که اثر روح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری