به گزارش ایکنا از گیلان، قربان خوشحال، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان رضوانشهر امروز، 23 مهرماه در نشست هماهنگی برگزاری یوم الله 13 آبان، ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، با بیان اینکه هرگونه کمک مادی و معنوی برای برپا داشتن راه بزرگ و عظیم پیاده روی اربعین حسینی(ع) مهم است، گفت: خدمات رسانی و کمک به زائران حسینی رضای خداوند و اجر عظیمی را به دنبال دارد که ما باید نسبت به این امر مهم اهتمام ویژه داشته باشیم.
وی اربعین را بزرگترین رزمایش فرهنگی و مذهبی در جهان اسلام دانست که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و گفت: با توجه به دهه آخر ماه صفر و ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و ثامن الائمه(ع) شهرداران رضوانشهر و پره سر نسبت به سیاه پوش نمودن شهر با توجه به ایام عزاداری اقدام کنند.
معاون فرماندار رضوانشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، عنوان کرد: 13 آبان روزی است که در آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاریخ ملت ایران به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: 13 آبان زوایای مقاومت و پایداری ایرانیان در برابر استکبار جهانی را آشکار کرد و سرآغاز نهضت اسلامی و حادثه ای تاثیرگذار در فرایند پیروزی انقلاب شد.
خوشحال به سه رویداد مهم و تاریخی 13 آبان اشاره کرد و متذکر شد: تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی در سال 43، کشتار جمعی از دانش آموزان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 حرکا انقلاب را تثبیت کرد.
وی با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحولات و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از دوران مبارزه با رژیم پهلوی ...

سرخط اخبار