با این همه خوراکی هایی که دم دست بچه ها قرار دارد، چطور نو جوانان و بچه ها و والدین می توانند کاری کنند که غذا های ناسالم یا "هله هوله "ها اینقدر جذاب نباشد؟

برترین ها: با این همه خوراکی هایی که دم دست بچه ها قرار دارد، چطور نو جوانان و بچه ها و والدین می توانند کاری کنند که غذا های ناسالم یا "هله هوله "ها اینقدر جذاب نباشد؟
مشکل چاقی کودکان چقدر جدی است؟
در بریتانیا، بیش از یک کودک از هر پنج کودکی که دوران ابتدایی را شروع می کند، اضافه وزن دارد یا چاق است و این نسبت تا شروع دوره دبیرستان به یک نفر از هر سه دانش آموز می رسد.
به سادگی فکر می کنیم، چون نوجوانان سوخت و ساز سریع تری نسبت به بزرگسالان دارند پس اشکالی ندارد که سر راه مدرسه یک بسته شکلات یا یک پاکت چیپس بخرند و بخورند.
به نظر دکتر سیمون استینسون، پژوهشگر علوم تغذیهٔ بنیاد تغذیهٔ بریتانیا: "شواهد نشان می دهد که پسر های چاق بالای چهار سال هر روز بین ۱۴۰ تا ۵۰۰ کالری اضافی مصرف می کنند و دختران در همین سن بین ۱۶۰ تا ۲۹۰ کالری در روز؛ چاقی می تواند به سلامت جسمی و ذهنی کودک صدمه بزند و خطر بیماری هایی مانند فشار خون بالا و مشکلات تنفسی را بیشتر کند و هم چنین زمینه مناسبی برای آسیب های ناشی از زورگو یی قلدر ها و کمبود اعتماد به نفس باشد".
بنا به نظر دکتر نیکلاس ویلکینسون، ازدانشگاه لیدز رژیم غذایی ناسالم و نامناسب در کودکی بر وضعیت بدنی فرد در بزرگسالی اثر می گذارد. او می گوید: "نوعی فنوتیپ ضعیف و ناتوان وجود دارد که زمانی شکل می گیرد که در کودکی غذای کافی و مناسب خورده نشده باشد. یعنی شما با سیستم سوخت و ساز دیگری رشد می کنید، به طوری که با مقدار مواد غذایی کمتر می توانید به زندگی ادامه دهید. این فنوتیپ برای عبور از شرایط دشواری که در آن بزرگ شده اید به شما کمک می کند، اما در طولانی مدت به بدن شما آسیب می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری