رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

بستری هزار و ۳۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های مازندران

لوگوی شبستان شبستان . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۵
موسوی گفت: هم اکنون هزار و ۳۴۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

« سیدعباس موسوی » در گفت و گو با خبرنگار شبستان در شهرستان ساری، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۵۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در سطح استان بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: در همین مدت تعداد ۲۴۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
وی افزود: هم اکنون هزار و ۳۴۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۸۲ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
این مسئول بیان کرد: در دور جدید تشدید نظارت های کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مراکز بهداشتی درمانی استان، چهار شعبه بانکی به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله عدم رعایت فاصله فیزیکی، عدم استفاده از ماسک توسط مراجعین و همچنین عدم همکاری با بازرسین تعطیل و پلمب شدند.
موسوی با بیان اینکه هر واحدی که توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا نداشته باشد سلامت مردم را به خطر می اندازد، اظهار کرد: در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ، با قاطعیت با ناقضین شیوه نامه های بهداشتی در هر صنف و گروهی که باشند برخورد قانونی لازم صورت می گیرد و نسبت به تعطیلی آن اقدام می شود.
وی عادی انگاری مردم را از علت های افزایش بیماران کرونایی دانست و ادامه داد: مردم در همه مکان ها، باید از ماسک استفاده کنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و دستهایشان را دائم بشویند.
رئیس دانشگاه علوم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار