شهدای جنگ تحمیلی؛ پیام آوران پیروزی

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
تهران- ایرنا- شهیدان دفاع مقدس و مدافعان حرم دلاورمردانی بودند که با ایثار و از خودگذشتگی پیام آور فتح و ظفر لقب گرفتند؛ آنهایی که شجاعانه به مصاف خطر رفتند و بدین گونه گفتمان و تفکر پایداری را در این سرزمین نهادینه کردند.

به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ تجاوز و یورش همه جانبه رژیم بعث عراق به مرزهای مختلف ایران سبب شد تا رزمندگان دلاور با تمام وجود و اراده یی پولادین در برابر متجاوزان و حامیانش صف آرایی و ماشین جنگی صدام را متوقف کنند و درسی فراموش ناشدنی را به دشمنان این مرز و بوم بیاموزند. روزنامه های مختلف در هفته گذشته با انتشار گزارش ها و مطالبی حماسه های این دوران را بررسی کردند.
سیره شهیدان و روایت تفکر پایداری
تجلیل از شهیدان، الگویی کارآمد از ایثار را برای نسل جوان ترسیم می کند تا آنها با تاسی از سیره این افراد، حافظ و پاسدار حریم وطن و آرمان های اسلامی در برابر توطئه های دشمنان باشند.
روزنامه جوان با درج مطلبی با عنوان تشنگان شهادت ۷ ماه بیشتر دوری هم را تاب نیاوردند در گفت و گو با سیداحمد میرطاهری مسوول اسبق یگان تفحص لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) همرزم شهیدان مجید پازوکی و علی محمودوند از شهدای تفحص آورد: ببینید هر دوی این ها از قدیم در تخریب بودند و همان طور که در خصوص شهید پازوکی عرض کردم، مجموعه ای از مجروحیت ها را داشتند. محمودوند بدتر از پازوکی بود. ۷۰ درصد جانبازی داشت. یک پایش قطع بود. کلیه هایش داشت از کار می افتاد و... خلاصه انواع مجروحیت ها را داشت. این دو نفر خیلی راحت می توانستند طبق قانون، حالت اشتغال بگیرند. در خانه بنشینند تا اینکه وقت بازنشستگی شان برسد، اما آدم هایی نبودند که دنبال راحتی باشند. خالص و مخلص شوق خدمت داشتند و داوطلبانه به یگان تفحص آمدند.
ادامه جنگ بود. هیچ فرقی با دوران دفاع مقدس نداشت. منطقه آلوده به مین بود. خطر نفوذ ضدانقلاب وجود داشت. نه آبادانی، نه حتی برق و نه آب درست درمان و اصلاً چیزی ...

سرخط اخبار