وزیر بهداشت گفت: از سه مسیر کار تأمین واکسن کووید۱۹ را دنبال می کنیم. امیدواریم از روزهای آینده، اجازه کلینیکال ترایال (کارآزمایی بالینی) انسانی برای حداقل یکی از دو مدل واکسن های کرونای ایرانی داده شود.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سعید نمکی در استودیو سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: ما در کمیته واکسیناسیون کرونا با کمک دانشمندان و صاحب نظران کار واکسن کووید19 را دنبال کردیم، از سه مسیر این کار را دنبال می کنیم.
وی افزود: اول، خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تأیید شدند، اختیار تعیین منبع خرید با خودمان است و 4 منبع را برای خرید تعیین کردیم که قرار است 18 میلیون دوز خریداری کنیم، مقداری نیز از طریق مذاکره با واکسن سازهای دنیا برای خرید در نظر داریم. مسیر دوم را در قالب قرارداد مشترک، تولید داخل و همراهی دانش فنی بیرون دنبال می کنیم و با دو سه کشور در این زمینه خوب پیش رفته ایم.
نمکی ادامه داد: مسیر سوم نیز تکیه بر دانش و تولید داخلی است؛ گزارش چهار مورد از واکسن های تولید داخل را به سازمان جهانی بهداشت داده ایم و امیدواریم از روزهای آینده، اجازه کلینیکال ترایال (کارآزمایی بالینی) انسانی برای حداقل یکی از این واکسن های کرونا داده شود.
بررسی آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کمیسیون بهداشت مجلس
موفقیت 70درصدی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد
هزینه 52میلیون دلاری پیش خرید واکسن کرونا برای ایران

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار