بیگی: دولت درباره راه اندازی سامانه شفاف سازی حقوق مدیران فقط شعار می دهد

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با انتقاد از وضعیت سامانه شفافیت حقوق مدیران و نمایندگان مجلس و عدم رؤیت آن برای مردم گفت: عدم بهره برداری کامل از آن با توجه به شعارهای متعدد راه اندازی کامل یعنی اینکه دولت در حال «شو آف» است.

احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با انتقاد از وضعیت سامانه شفافیت حقوق مدیران و نمایندگان مجلس و عدم رؤیت آن توسط مردم گفت: با آنکه دولت بارها وعده و شعار راه اندازی کامل این سامانه را داده بود اما عملا اتفاق خاصی رخ نداده است و گویا مشکلی از جهت حقوق ها و پرداخت ها وجود دارد.
وی افزود: به نظر می رسد اگر سامانه شفافیت حقوق مدیران و نمایندگان مجلس به صورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد درهای پشت پرده و پنهان باز شده و به نظر می رسد که عدم بهره برداری کامل از آن و بارگذاری حقوق همه نمایندگان مجلس و مدیران کشور «شو آف» از طرف دولت محسوب می شود.
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس تصریح کرد: با آنکه دولت شعار راه اندازی سامانه شفاف سازی حقوق مدیران و نمایندگان مجلس را می دهد اما در مقام عمل اتفاق خاصی در خصوص راه اندازی این سامانه وجود ندارد و بارها نمایندگان در این باره تذکر دادند.
وی گفت: برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تذکر در این خصوص پیشگام شفافیت حقوق های خود بودند و برخی از این نمایندگان با اعلام موافقت خود حقوق ها و حضور و غیاب و مشارکت هایشان در رای گیری ها را اعلام کرده و گفته اند که رضایت کامل داریم تا این موضوع منتشر شود. 
وی گفت: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس حقوق های خود را در این سامانه بارگذاری کرده و اعلام کرده ایم در این زمینه با مردم شفاف هستیم. البته برخی از نمایندگان عضو فراکسیون های دیگر هم این موضوع را اعلام کرده و برخی دیگر اعلام نکرده اند اما چون این قانون ...