بوشهر - پایان ماه مبارک رمضان در استان بوشهر رسوم و آیین های خاصی داشته که برگرفته از اعتقادات عمیق مذهبی و ریشه در تمدن و فرهنگ غنی مردم این دیار دارد.

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها، عصمت اسماعیلی: عید فطر از مهم ترین اعیاد مسلمانان است که مؤمنان پس از یک ماه عبادت خالصانه و خاضعانه به درگاه بی نیاز الهی، این عید را به شکرانه توفیق یک ماه مهمانی معبود یکتا جشن می گیرند.
پیرامون اهمیت این عید بزرگ، روایات و احادیث بسیاری از ائمه اطهار (ع) نقل شده است از جمله پیامبر خدا (ص) فرمودند: «فرشتگان در روز عید ، سر کوچه ها و گذرها می ایستند و می گویند: «بشتابید به سوی پروردگار کریم که عطای بسیار می دهد و گناهان بزرگ را می آمرزد و امام علی ( ع) فرمودند: «این، عید ِ کسی است که خداوند، روزه او را پذیرفته و عبادتش را قبول کرده است و هر روزی که در آن، معصیت خدا نشود، آن روز عید است».
با پایان یافتن ماه معنوی و پر خیر و برکت رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر، مؤمنان و روزه داران و شب زنده داران این ماه عظیم الهی، با شکرگزاری به درگاه خداوند پاداش معنوی خود را از درگاه پروردگار یگانه مسئلت می کنند.
آیین های ویژه عید فطر نه تنها در ایران که در تمامی کشورهای اسلامی دارای وجوه مشترک بسیار است که البته در برخی از نقاط کشور از جمله استان بوشهر، آئین های سنتی نیز به آن افزوده می شود.
پایان ماه رمضان در استان بوشهر رسوم خاصی داشته که برگرفته از اعتقادات مذهبی و ریشه در تمدن و فرهنگ مردم این دیار دارد و مؤمنان و روزه داران و شب زنده داران گناوه ای با حلول ماه شوال با شکرگزاری به درگاه خداوند، با برگزاری آئین های ویژه این عید بزرگ را جشن می گیرند.
از گذشته آئین ها و سنت های خاصی با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و آغاز روز عید فطر در شهرها و روستاهای استان بوشهر برپا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار