چرا تشییع بهنام صفوی مانند مرتضی پاشایی خبر ساز نشد؟

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۳:۶
بهنام صفوی و مرتضی پاشایی، هر دو خواننده پاپ هستند. هر دو محبوبند. هر دو یک باره بیمار می شوند و به فاصله چند سال از این دنیا می روند؛ اما درگذشت اولی پدیده می شود و دیگری نه. چرا؟ آیا تهران تشییع شدن اینقدر مهم است ؟

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مرتضی پاشایی پس از یک دوره دست و پنجه نرم کردن با بیماری آبان ماه ۹۳ در ۳۰ سالگی درگذشت؛ چند ساعت از اعلام خبر فوت این خواننده پاپ نگذشته بود که طرفدارانش برابر بیمارستان بهمن تهران جمع شدند و در ادامه همان شب در پارک ها به یاد او شمع روشن کردند که تقریباً همین ماجرا در چند شهرستان هم رخ داد. مراسم تشییع و ختم او هم با گستردگی فراوان و غیرمنتظره ای همراه شد. همه این ها ماجرای درگذشت مرتضی پاشایی را به یک «پدیده» تبدیل کرد که با حضور اساتید رسانه و جامعه شناسی در نشست های متعدد نقد و بررسی شد.
بهنام صفوی هم چند سال درگیر سرطان بود و بارها به همین علت در بیمارستان بستری شد و در نهایت در ۳۶ سالگی از دنیا رفت. اما درگذشت این خواننده پاپ با توجه به شرایط نسبتاً مشابهش با پاشایی موج آنچنانی ایجاد نکرد و غیر از سیل پست های فضای مجازی درباره این خواننده، در دنیای واقعی تا این لحظه خبری از تجمع طرفداران او منتشر نشده است. صفوی که در اصفهان فوت کرده قرار است ۲۵ اردیبهشت در شاهین شهر به خاک سپرده شود.
حمید شکری خانقاه - جامعه شناس - در این زمینه می گوید: نقطه اوج و انفجار جمعیت در مراسم تشییع مرتضی پاشایی رخ داد، همیشه اتفاق اول در جامعه با موج بیشتری همراه است. با این حال وضعیت جامعه در زمان درگذشت پاشایی و صفوی تفاوت دارد؛ امروز مشکلات اقتصادی جامعه را درگیر دغدغه بزرگ تری کرده که فراتر از مباحث فرهنگی است. از طرفی مردم به تازگی موج شدید سیل را از سر گذرانده اند. این در حالی است که زمان فوت آقای پاشایی جامعه چنین وضعی نداشت.
این جامعه شناس اضافه می کند: از طرفی پیش از فوت آقای پاشایی خبرها و عکس های ...