کنفرانس منامه؛ از رویای عادی سازی تا سرنوشت مشترک تل آویو و رژیم های عربی

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸
در دوره های اخیر به دلیل شراکت و همکاری برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی عادی سازی تقریبا به مرحله عمل رسیده و کنفرانس منامه نیز تلاشی در جهت تقویت آن است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الاخبار ، اختلافات میان اعراب، مشخص کردن منافع آنها با توجه به خواسته های حاکمان و اطاعت تقریباً کامل از نفوذ خارجی ها به خاطر ترس در رابطه با رژیم خود، از مهم ترین ستون های امنیت ملی رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی در ماهیت خود از مقابله با پتانسیل اعراب و توانایی آنها ناتوان است؛ اما سیاست های این کشورها آن را قادر می کند تا در منطقه نفوذ کرده و نیز به دنبال چشم اندازهای فراتر از آن هم باشد. این شرایط اعراب به رژیم اشغالگر اجازه می دهد که رژیم خود را در زمین فلسطین برپا کرده و به دنبال آن ثباتش را نیز تسهیل کند. شرایط کنونی عرب ها به جایی رسیده است که آنها برای رضایت رژیم صهیونیستی عمل می کنند، درواقع این موضوع از مرز عادی سازی فراتر رفته و به سرنوشت مشترک رسیده است.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن در سال 2016 در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه سی ان ان اعلام کرد که موضع رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی و به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس این است که کشورهای عربی به دید یک دشمن به رژیم صهیونیستی نگاه نکنند بلکه هم پیمان و شریک آن باشند. نتانیاهو در این مصاحبه اشاره کرد که با تعدادی از مسئولین اتحادیه اروپا دیدار کرده و از آنها خواسته که رژیم صهیونیستی را همانند همسایه اعراب بدانند. وی خطاب به این مسئولین اعلام کرد که با رژیم صهیونیستی و فلسطینیان به منزله همسایه اعراب برخورد کنند. دوماه پس از این مصاحبه نتانیاهو در کنست اعلام کرد: گمان می کنم که کشورهای عربی می دانند که مشارکت با رژیم صهیونیستی فرصتی است که فلسطینیان را مجبور می کند تا ...

سرخط اخبار